Evim Olsun
       
EvimOlsun.com | Türkiye'nin En Büyük Konut Sitesi
  
pixel

Ağaoğlu’ndan 4 Farklı Bütçeye Ödeme Planı

[Haber Tarihi : 2011.06.06]
[Haber Kategorisi : Kampanyalı Konut Projeleri]

center pixel
spacer
İŞ BANKASI KONUT KREDİSİ
İŞ BANKASI Logo

Kredi Vade & Faiz Bilgileri

Vade 12
(1 Yyl)
24
(2 Yyl)
36
(3 Yyl)
48
(4 Yyl)
60
(5 Yyl)
72
(6 Yyl)
84
(7 Yyl)
96
(8 Yyl)
120
(10 Yyl)
144
(12 Yyl)
180
(15 Yyl)
240
(20 Yyl)
300
(25 Yyl)
360
(30 Yyl)
Faiz 0,92 0,92 0,92 0,92 0,92 0,94 0,94 0,94 0,94 - - - - -ok Türkiye'nin Ev Kredisi

Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage sistemi); gerçek kişilerin konut alımlarının finansmanı amacıyla kullandırılan, ev fiyatlarındaki artıştan etkilenmeden kira öder gibi, aylık bütçelerini sarsmayacak rakamlarla ev sahibi olmanın yollarını açan sistemdir.

Türkiye'nin Ev Kredisi Seçenekleri

İş Bankası'nda sabit faizli ve değişken faizli, TL ve döviz cinsinden (USD/EURO) kredi türlerinde gelirinize ve ödeme koşullarınıza en uygun konut kredisi imkanları sunulmaktadır.

Kredi Geri Ödeme Seçenekleri

İş Bankası'ndan Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullanmak isteyen müşteriler için TL veya dövize endeksli (USD/EURO) olarak 120 aya varan vadelerde, müşterilerin bütçesine uygun taksit planı seçenekleri sunulmaktadır.

Kredilendirilecek Konutların Tanımı

Belediye sınırları içinde, inşaatı tamamlanmış, tapuya tescil edilmiş ve iskan raporu (yapı kullanım izin belgesi) alınmış konutlar için Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırılabilmektedir. Ayrıca, iskan raporu/iskana elverişlilik yazısı bulunmamasına karşın, içinde ikamet edilen ve alım-satıma konu olan asgari %75 oranında tamamlandığı profesyonel ekspertiz raporu ile belgelendirilen kat irtifaklı meskenler için de Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırılabilmektedir.

Vergi ve Fon Uygulaması

06.03.2007 tarihinden itibaren kullandırılan ipoteğe dayalı konut finansmanı (mortgage) kredilerinden BSMV tahsil edilmemektedir. Satın alınacak taşınmazın ikametgah olarak kullanılacak olması ve krediyi kullanan kişinin gerçek kişi olması durumunda Kaynak Kullanımını Destekleme Fonu (KKDF) tahsil edilmemektedir.

Sigorta İşlemleri

Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırımı esnasında hayat sigortası, konut sigortası ve zorunlu deprem sigortası poliçeleri düzenlenmektedir.

Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullandırımında gerek teminat altına alınan konutu gerekse konut sahibini güvence altına almak amacıyla Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılmaktadır.

Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası; Türkiye İş Bankası Şubeleri tarafından yapılmaktadır.

Hayat SigortasıHayat Sigortası
Hayat sigortası, Türkiye'nin Ev Kredisi (mortgage) kullanan kişinin vefatı halinde, kalan kredi borcunun sigorta şirketi tarafından Bankaya ödenmesini sağlar. Bu yönüyle hayat sigortası kredi müşterisi için ek teminat olmakla birlikte esas olarak kredi borçlusunun vefatı halinde mirasçılara kredi borcu yerine konutun kalmasını sağlayan ve müşterinin yanı sıra varislerini de koruyan bir sigorta ürünüdür.

Konut Sigortası Konut Sigortası
Konut sigortası ile yangın, sel, dahili su gibi fiziksel zararların yanında mali sorumluluk, ferdi kaza gibi riskler de teminat altına alınabilmektedir. Söz konusu risklere ilave olarak, bedeli "Zorunlu Deprem Sigortası"nda belirlenen bedelden daha fazla olan yapıların, Zorunlu Deprem Sigortası ile verilen teminatın üstünde kalan kısmı için yine konut poliçesi ile isteğe bağlı deprem teminatı, ev eşyası içinde yangın ve hırsızlık teminatı verilebilmektedir.

Zorunlu Deprem Sigortası Zorunlu Deprem Sigortası (DASK)
Zorunlu Deprem Sigortası; depremin ve deprem sonucu meydana gelen yangın, infilak ve yer kaymasının, sigortalı binalarda doğrudan neden olacağı hasarları temeller, ana duvarlar, bağımsız bölümleri ayıran ortak duvarlar, bahçe duvarları, istinat duvarları, tavan ve tabanlar, merdivenler, asansörler, sahanlıklar, koridorlar, çatılar, bacalar ve yapının benzer nitelikteki tamamlayıcı kısımlarında meydana gelenler de dâhil olmak üzere, poliçede belirtilen sigorta bedeline kadar teminat altına alır.

ok Kredi Başvuru Süreci

1 - Satın almayı düşündüğüm evi buldum.

Öncelikle bütçenize en uygun evi kararlaştırın.

2 - Hangi kanaldan başvuracağımı belirledim.

Bankamızdan kredi kullanmak artık oldukça kolay. Hızlı kredi kanallarımızdan herhangi birini kullanabilirsiniz.

3 - Başvuru için gerekli bilgi ve belgeleri hazırladım.

İstenilen Belgeler
* Konut kredisi için hazırlanmış olan başvuru formunun doldurulması,
* Nüfus cüzdanı aslı üzerinden fotokopisi,
* Çalışılan iş yerini belgeleyen bir yazı ya da serbest meslek sahibi ise meslek kuruluşu kayıt belgesi fotokopisi,
* Son aya ait maaş bordrosu, varsa diğer gelir belgeleri, serbest çalışanlar için vergi levhası fotokopisi, tacirlerden hesap vaziyeti ve vergi dairesine verdikleri bilanço veya işletme hesap özetinin fotokopileri,
* Eş veya diğer aile bireylerine ait gelir belgeleri fotokopileri,
* Kendisine, eş veya diğer aile bireylerine ait menkul (Örnek: Oto ruhsatı, hesap cüzdanı gibi) ve gayrimenkullerle ilgili (Örnek: tapu gibi) belgelerin asılları üzerinden fotokopisi,
* Satışı yapan kişiye ait son? tapu belgesinin fotokopisi,
* Şubece gerekli görülmesi halinde satın alınacak taşınmaz üzerinde ipotek, intifa hakkı, izale-i şüyu bulunmadığını veya başka bir şekilde ayni hakla kısıtlı olmadığını belirtir Tapu Dairesi yazısı.

4 - En yakın İş Bankası Şubesi'ne gittim.

Size en yakın İş Bankası şubesini bulmak için tıklayın.

5 - Müşteri Temsilcisi ile görüşerek kendim için en uygun krediye karar verdim, İş Bankası kredimi değerlendirdi, satın alacağım gayrimenkulün değerini belirlemek amacıyla ekspertiz yaptırdı.

Bütçenize uygun kredi türüne müşteri temsilcinizin yardımıyla karar verebilisiniz. Ayrıca Bankamızın anlaşmalı olduğu "Gayrimenkul Değerleme Uzmanları" aracılığıyla satın alacağınız gayrimenkulün değeri belirlenmektedir.

6 - Kredi başvurum onaylandı.

Kredi kullanabilmeniz için gelir durumunuzun ve satın almak istediğiniz gayrimenkulün uygunluğunun Bankamızca belirlenmesi ile kredi başvurunuz sonuca bağlanır.

7 - Banka kullanacağım krediye ilişkin koşulların yer aldığı Sözleşme Öncesi Bilgi Formu'nu incelemem için verdi.

Yeni yasa kapsamında bankalar müşterilerini, kullanacakları kredi konusunda imza öncesi bilgilendirmektedirler. Böylece, müşterilerimiz kredi tutarı, ödeme planı, konuta ilişkin bilgiler, yıllık faiz oranları, ödeme tarihleri, gecikme faiz oranları gibi bilgilerin yer aldığı Sözleşme Öncesi Bilgi Formu'nu imza öncesi inceleme olanağına sahip olabileceklerdir.

8 - Kredi kullandırılmasından önce gerekli olan konut sigortası, zorunlu deprem sigortası ve hayat sigortası işlemlerini yaptırdım.

Türkiye'nin Ev Kredisi kullandırımında, gerek teminat altına alınan konutu gerekse kredi borçlusunu güvence altına almak amacıyla Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) yaptırılmaktadır.
Hayat Sigortası, Konut Sigortası ve Zorunlu Deprem Sigortası; Türkiye İş Bankası Şubeleri tarafından yapılmaktadır.

9 - T. İş Bankası satın aldığım eve ipotek koydu ve satıcıya kredi ödemesini gerçekleştirdi.

Artık evim var!

Kredilendirme sürecinin tamamlanması ile satın alacağınız gayrimenkule Bankamızca ipotek konulur ve satıcıya ödeme yapılır.
AKBANK (%0,99) DENİZBANK (%0,93) FİNANSBANK (%0,85) GARANTİ (%0,61) * HALK BANKASI (%0,92) *
HSBC BANK (%1,25) ING BANK (%0,89) * ŞEKERBANK (%1,19) YAPI KREDI (%0,59) İŞ BANKASI (%0,92)
ZİRAAT BANKASI (%0,89) * Kredi karşılaştır »


Yukarıda yer alan banka kredi bilgileri, sadece bilgilendirme amaçlı olarak sunulmuştur.
Bu bilgilerin doğruluğu kati değildir. Lütfen detaylı kredi bilgileri için ilgili bankaya müracat ediniz.
bot pixel
Site içeriği sadece bilgilendirme amaçlı olarak oluşturulmuştur.
Kişisel özel ihtiyaçlarınız için lütfen kurumsal konut danışmanları ile irtibata geçiniz.

Destekliyoruz  ¦  Türkiye Eğitim Gönüllüleri Vakfı  ¦  Anne Çocuk Eğitim Vakfı

İçerikler üreticilerine aittir. Yayın Süresi: 2005-2011 | Google.com | Facebook.com

Tam zamanında ve en uygun maliyetlerle esenyurt nakliyat ve beylikdüzü nakliyat hizmetleri İŞ NAKLİYAT'da.

En popüler içki servis arabası, el yapımı içki servis arabası, Elegant minibar kalitesiyle.
Türkiye'nin kentsel dönüşüm mimarı Yöryapı.

reklam  ¦   sponsorluk  ¦   posta
spacer

Valid XHTML 1.0 Transitional